On sám přijde a spasí vás. (Iz 35,4)
pondělí, 11. 12.

Aktuální od 2. září 2017 do 9. září 2017 (Aktuality)

• Děkujeme za sbírku minulé neděle na opravy. Vybralo se 2 901,- Kč. Příští neděli bude sbírka na církevní školy.
  • Prosíme rodiče, aby v sakristii odevzdali přihlášky do náboženství. Vyučování začne ve čtvrtek 7. září v 15,30 dole na faře.
  • Ve čtvrtek bude mše sv. v 17,30 a bude na úmysl dárce.
  • V pátek v 18,00 bude v našem kostele koncert v rámci Svatováclavského hudebního festivalu. Zazní skladby J. S. Bacha a jeho synů. Více informací je na letáčcích vzadu v kostele.
  • V sobotu 9.9 bude v 10,00 na Masarykově náměstí v centru Ostravy mše sv. v souvislosti s oslavami 750 let Ostravy. Všichni jsme na tuto bohoslužbu zváni.
  • V sobotu bude v 17,00 mše sv. v kapli v Děhylově a bude za zemřelou rodinu  Vlodarčíkovou, za živou rodinu a za duše v očistci a za Antonína Klose, manželku, syna a za duše v očistci s prosbou o dar zdraví.
  • V 18,00 bude mše sv. v kapli v Dobroslavicích a bude za Jaromíra Lazara a rodiče, Štěpánku a rodiče Friedlovy.
  • Příští neděli bude při mši sv. společné udílení svátosti pomazání nemocných. Příští neděli po mši sv. bude farní kavárna.
  • V neděli 17. září po mši sv. bude výlet pro ministranty. Proto odpoledne nebude plánovaná tichá adorace.

Milovaní bratři a sestry,

přijměte mé pozvání na sobotu 9. září, kdy se v 10.00 hod. na Masarykově náměstí v centru Ostravy uskuteční děkovná bohoslužba u příležitosti 750. výročí města Ostravy. Mše svatá byla připravena z iniciativy Města Ostravy a je na nás věřících, abychom se slavením eucharistie připojili k díkůvzdání za dosavadní historii města a zároveň si vyprosili pro sebe a hlavně pro všechny, kdo nesou zodpovědnost za toto město, Boží pomoc a ochranu. Součástí bohoslužby bude žehnání praporů jednotlivých obvodů, hasičů, skautů a dalších složek podílejících se na životě města. Ke slavnosti jsou zváni biskupové sousedních diecézí a partnerských měst Ostravy, naši ekumeničtí bratři a sestry, ale také široká veřejnost. Věřím, že svou hojnou účastí  a přítomností společně projevíme to, k čemu vyzýval apoštol Pavel: "Ať se konají prosby, modlitby, přímluvy, díkůvzdání za všechny lidi, za vládce a za všechny, kteří mají v rukou moc, abychom mohli žít tichým a klidným životem" (srov. 1 Tim 2,1–2). Oslava 750. výročí města je k tomu vhodnou příležitostí.

Srdečně zve

+ František Václav váš biskup